02 февраль 2024  |  Татарстан Дәүләт Советы депутатлары Россиянең Белорусьтагы Илчесе Борис Грызлов белән очрашты
Бүген Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, республика парламенты депутатлары Лилия Маврина һәм Альберт Хәбибуллин Россия Федерациясенең Беларусь Республикасындагы Гадәттән тыш һәм Тулы вәкаләтле Илчесе Борис Грызлов белән очраштылар. Очрашу Минскида Татарстан Республикасы парламент делегациясенең Минск өлкәсенә рәсми визиты кысаларында узды.
01 февраль 2024  |  Татарстан һәм Минск өлкәсе парламентарийлары хезмәттәшлекне киңәйтәләр
Татарстан һәм Минск өлкәсе парламентарийлары хезмәттәшлекне киңәйтәләр
ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин җитәкчелегендәге парламент делегациясе Минск өлкәсендә эш сәфәрендә. Визит кысаларында бүген Минск өлкә башкарма комитеты рәисе Александр Турчин һәм Минск өлкәсе депутатлар Советы рәисе Наталья Якубицкая белән очрашулар узды. Моннан тыш, Татарстан парламентарийлары дөньяның алдынгы ун машина төзелеше концерны исемлегенә кергән иң эре предприятие – БелАЗ заводында булдылар.
01 февраль 2024  |  Татарстанның парламент делегациясе Беларусь Республикасына килде
Татарстанның парламент делегациясе Беларусь Республикасына килде
Бүген Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы парламент делегациясе рәсми визит белән Минск өлкәсенә (Беларусь Республикасы) килде. Делегация составында – Дәүләт Советы Секретаре Лилия Маврина һәм Дәүләт корылышы һәм җирле үзидарә комитеты рәисе Альберт Хәбибуллин. Минск аэропортында Татарстан депутатларын Минск өлкәсе Депутатлар советы рәисе Наталья Якубицкая, шулай ук Беларусь Республикасында Россия Федерациясе илчелегенең дипломатик корпусы вәкилләре каршы алды.
31 гыйнварь 2024  |  Яшьләр парламентының 2023 елдагы эшенә йомгак ясады
Яшьләр парламентының 2023 елдагы эшенә йомгак ясады
Бүген Дәүләт Советында Яшьләр парламенты утырышы узды, анда 2023 елда башкарган эшләргә йомгак ясалды һәм алдагы чорга план расланды. Моннан тыш, яшь парламентарийлар берничә Федераль законга, шул исәптән яшьләр сәясәте турында законга үзгәрешләр кертү турындагы тәкъдимнәрне тикшерделәр. Республиканың Яшьләр парламенты әгъзаларын Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин сәламләде.
30 гыйнварь 2024  |  Фәрит Мөхәммәтшин республика педагогларына: «Сез Татарстанның киләчәк үсешенә нигез саласыз»
“Киләчәкне сайлыйбыз!” дип аталган парламент дәресләре республиканың барлык мәктәпләрендә 5-17 февраль көннәрендә узачак һәм Россия Федерациясе һәм Татарстан Республикасы сайлау системасы нигезләрен аңлатуга багышланачак. Бүген Дәүләт Советында тарих һәм җәмгыять белеме укытучыларының методик берләшмәләре җитәкчеләре өчен семинар узды, анда Парламент дәресе-2024кә старт бирелде. Парламент дәресләрен оештыруда һәм уздыруда актив катнашучы педагоглар белән Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин очрашты.
27 гыйнварь 2024  |  Фәрит Мөхәммәтшин: "Безнең бурыч – ленинградлыларның батырлыклары турында истәлекне киләчәк буыннарга тапшыру»
Бүген Санкт-Петербургта Бөек Ватан сугышы елларында Ленинградның фашист блокадасыннан тулысынча азат ителүенә 80 ел тулуга багышланган масштаблы чаралар уза. 1944 елның 27 гыйнварында герой-шәһәрнең 872 көнлек камалышына нокта куела. Ленинград Җиңүенең юбилее көненә багышланган истәлекле чараларда Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы делегациясе катнаша.
24 гыйнварь 2024  |  Казанның Вахитов районы 50 еллык юбилеен билгеләп үтә
Казанның Вахитов районы 50 еллык юбилеен билгеләп үтә
Казан шәһәренең Вахитов районы оешуга 50 ел тулуга багышланган тантаналы чара Г.Камал исемендәге татар академия театрында узды. Тантаналы кичәдә катнашучыларны һәм кунакларны республика җитәкчелеге исеменнән ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин сәламләде.
23 гыйнварь 2024  |  Фәрит Мөхәммәтшин: "Татарстан мигрантларны үзенә җәлеп итә»
Фәрит Мөхәммәтшин: "Татарстан мигрантларны үзенә җәлеп итә»
Бүген Татарстан Халыклар дуслыгы йортында узган түгәрәк өстәл утырышында Татарстан Республикасында миграция сәясәтен гамәлгә ашыру мәсьәләләре турында фикер алыштылар. Утырышны Дәүләт Советы Рәисе, Татарстан Халыклары ассамблеясе Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин үткәрде.
17 гыйнварь 2024  |  Фәрит Мөхәммәтшин Раил Шәмсетдиновка депутат таныклыгы тапшырды
Фәрит Мөхәммәтшин Раил Шәмсетдиновка депутат таныклыгы тапшырды
Бүген Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Раил Шәмсетдиновка республика парламенты депутаты таныклыгын һәм билгесен тапшырды.
15 гыйнварь 2024  |  Фәрит Мөхәммәтшин: "Үз каләмегез белән сез һәрбер кешенең күңеленә барып җитәсез”
“Сездән башка депутат тавышын да, Хөкүмәт карарын да беркем ишетмәячәк”. Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, республиканың массакүләм мәгълүмат чаралары җитәкчеләрен, федераль басмалар вәкилләре, журналистлар һәм масс-медиа хезмәткәрләрен һөнәри бәйрәмнәре – Россия матбугаты көне (13 гыйнварында билгеләп үтелә) уңаеннан котлап, шулай диде.
[ 2 ]    [ 3 ]    [ 4 ]    [ 5 ]    [ 6 ]    [ 7 ]    [ 8 ]

Люди и события
Участники саммита глав СНГ на экскурсии по Казанскому Кремлю в дни празднования 1000-летия Казани. 26 августа 2005 г.