Утыз беренче утырышка Татарстан Президентының Дәүләт Советына республиканың эчке һәм тышкы хәле турында еллык юлламасы чыгарыла

Бишенче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының утыз беренче утырышы 21 сентябрьдә уздырылачак. Депутатлар каравына Татарстан Республикасы Президентының Татарстан Республикасы Дәүләт Советына республиканың эчке һәм тышкы хәле турында еллык юлламасы чыгарыла. Бу хакта бүген парламент башлыгы Фәрит Мөхәммәтшин рәислегендә узган Президиум утырышында мәгълүм булды.

Татарстан Дәүләт Советының 32 нче утырышы шул ук көнне 12.00 сәгатьтә башланачак.. Бишенче чакырылыш депуталары утырышта 20гә якын мәсьәлә караячак.

Алар арасында – Татарстан Республикасы җәмәгать судьяларын сайлау; ТР Үзәк сайлау комиссиясе әгъзаларын билгеләп кую; “Нурлат муниципаль районының “Нурлат шәһәре” һәм “Яңа Иглай авыл җирлеге” муниципаль берәмлекләренең территорияләре чикләрен үзгәртү һәм “Нурлат муниципаль районы” муниципаль берәмлегенең һәм аның составындагы муниципаль берәмлекләрнең территорияләре чикләрен билгеләү һәм аларның статусы турында” Татарстан Республикасы канунына үзгәрешләр кертү хакында” 370-5 нче номерлы Татарстан Республикасы канун проекты (I укылыш); “Татарстан Республикасында җирле үзидарә турында”гы ТР законына үзгәрешләр кертү хакында” 377-5 нче номерлы Татарстан законы проекты (I укылыш); “Татарстан Республикасы Сайлау кодексына һәм Татарстан Республикасының аерым закон актларына үзгәрешләр кертү турында”гы 385-5 нче номерлы ТР законы проекты (I укылыш); “Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты статусы турында”гы Татарстан законына үзгәрешләр кертү хакында” 378-5 нче номерлы Татарстан законы проекты (I укылыш); “Татарстан Республикасы һәлакәттән коткару хезмәтләре һәм һәлакәттән коткару формированиеләре турында”гы Татарстан Республикасы законына үзгәрешләр кертү хакында” 382-5 нче номерлы Татарстан законы проекты (I укылыш) һәм башка сораулар бар.

“Татар-информ” МА язмасы буенча
Андрей Данилов фотолары