Татарстан мәктәпләрендә волейболны үстерәчәкләр

Дәүләт Советы Рәисе, ТР Волейбол федерациясе президенты Фәрит Мөхәммәтшин сәнәгать предприятиеләре һәм авыл районнары арасында Волейбол феде­рациясенең V Президент кубогына финал уеннарын ачу тантанасында катнашты.

Арчада уздырылган киң колачлы әлеге спорт чарасы Кубокка берничә тапкыр ия булган Саба районы һәм турнир хуҗалары – Арча районы волейболчылары уеныннан башланып китте. Тантана тәмамланганнан соң парламент башлыгы журналистларга Мәктәп волейбол лигасын үткәрү турында карар кабул ителүен җиткерде.

“Волейбол – спортның иң акыллы һәм иң зыялы төрләреннән берсе, – дип басым ясап әйтте ТР Волейбол федерациясе президенты. – Ярышларыбызда катнашырга те­ләү­челәрнең саны елдан-ел кү­бәю­гә сөенәбез”.

Дәүләт Советы матбугат хезмәте, Андрей Данилов фотолары

Тормыш баскычлары