Фәрит Мөхәммәтшин ТР прокуратурасы органнарының 100 яшьлек ветеранын котлады

(2,00Мб)
(1,75Мб)
Видеоны карарга
2 сентябрьдә Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин ТР прократурасы органнары һәм Бөек Ватан сугышы ветераны Абдулла Хан улы Вәлиевка республика җитәкчелеге исеменнән 100 яшь тулуы уңаеннан “Татарстан Республикасы алдындагы хезмәтләре өчен” орденын тапшырды.

Бу көнне бәйрәм табыны артына Абдулла Хан улының туганнары һәм якыннары, дуслары һәм хезмәттәшләре җыелды. Юбилярны котларга ТР Президенты Аппараты җитәкчесе Юрий Камалтынов, Татарстан прокуроры Кафил Әмиров, драматург Туфан Миңнуллин, республиканың мәдәният һәм сәнгать эшлеклеләре, РФ Генераль прокуратурасы вәкилләре, прокурор хезмәткәрләре җыелган иде.

Юбилярны ихлас күңелдән котлап, Фәрит Мөхәммәтшин аны Татарстан Республикасы прокуратурасы органнарынадагы күпьеллык һәм нәтиҗәле эшчәнлеге өчен рәхмәт белдерде. Парламент башлыгы гомерендә беренче тапкыр шундый уникаль юбилейда катнашуын әйтте. “Абдулла Хан улы – чын мәгънәсендә уникаль кеше. Совет-фин сугышында катнашкан, Бөек Ватан сугышын башыннан ахырына кадәр узган, орден һәм медальләргә лаек булган, прокуратура органнарында 30 ел эшләгән, - дип ассызыклады парламент башлыгы. – Аның эшкә сәләтлелеге гаҗәпләндерә, ул халкыбызның иң югары бәясенә лаек”.

ТР Президенты күрсәтмәсен үтәп, ул юбилярга “Татарстан Республикасы алдындагы хезмәтләре өчен” орденын тапшырды.

Юбиляр парламент депутатлары исеменнән ТР Дәүләт Советының Рәхмәт хатына лаек булды.

Җәмәгатьчелек һәм ММЧ белән элемтә бүлеге

Рәсми фотографияләр